משרדים להשכרה תל אביב, חללי עבודה,חדרי ישיבות | פארק עתידים תל אביב

איך לחפש עבודה

חיפוש עבודה הוא לכשעצמו סוג של עבודה, היכול לעיתים להיות גם מייגע, בייחוד בשוק העבודה התחרותי של היום. למרות הקשיים, גישה פרקטית ואפקטיבית לצד שימוש באסטרטגיות הנכונות יוכלו להפוך את חיפוש העבודה ליעיל הרבה יותר ולהגביר את הסיכויים שלכם למצוא עבודה שתיהנו ממנה ותפיקו ממנה את המרב. אז כדי לחפש עבודה וגם למצוא אחת כזו עליכם לנקוט היום כמה צעדים ולא רק לשלוח את קורות החיים שלכם לכמה מקומות עבודה. במאמר זה נציג לכם שיטות וטכניקות אפקטיביות למציאת עבודה ולא רק לחיפוש עצמו, שיכללו בין היתר הצבת יעדים ברורים, שיפור של קורות החיים שלכם ושימוש מיועד בקשרים השונים שלכם וברשתות החברתיות שברשותכם.

איך לחפש עבודה

חיפוש עבודה – איך עושים את זה בצורה יעילה?

פרקטיות ויעילות הן המפתח כאשר מדובר בתהליך חיפוש עבודה. התהליך הזה עלול להיות דורשני מאוד ולגזול מכם זמן רב, עניין העלול להיות מתסכל בעיקר כאשר לא מוצאים עבודה ולא מקבלים את התוצאה המצופה. אבל באמצעות חיפוש עם תוכנית בנויה היטב תוכלו להוציא את המיטב מהמאמצים שלכם. הינה כמה שלבים בדרך למציאת עבודה שיהפכו את מלאכת החיפוש לקלה הרבה יותר.

הגדרת יעדים

הדרך הכי יעילה לבנות תוכנית למציאת עבודה היא הגדרת יעדים ברורים. לפני שתתחילו לחפש כל עבודה אפשרית, הגדירו את המטרות שלכם וענו לעצמכם על השאלה מה אתם מחפשים במקום העבודה שלכם שהוא מעבר לפרנסה בלבד. האם אתם רוצים לעבוד בעבודה שיש לה משרד קבוע שתצטרכו להגיע אליו, או עבודה המאפשרת לעבוד מהבית או מרחוק כמו במשרדים להשכרה? האם אתם רוצים לעבוד מול אנשים ולקוחות או דווקא להתעסק בצד הטכני יותר של העסק? כאשר תדעו לקראת מה אתם הולכים הדרך תהיה ברורה הרבה יותר וקלה יותר להשגה ממה שחשבתם. חשיבה ותכנון מראש יעזרו לכם לחסוך זמן ומשאבים בחיפוש אחר העבודה המתאימה לכם ביותר.

קורות חיים

קורות החיים שלכם הם המסמך הכי חשוב שיש לכם בתהליך חיפוש ומציאת עבודה. מסמך זה מגלם בתוכו את כל הניסיון הרלוונטי שלכם, את ההשכלה שלכם ואת המיומנויות השונות היכולות לגרום לכם לבלוט מבין מועמדים אחרים לתפקידים שאליהם תגישו את מועמדותכם. השתדלו לעדכן את קורות החיים באופן קבוע ובייחוד לפני שתיגשו לחפש עבודה, ושלבו בהם את הפרטים הרלוונטיים ביותר לתפקיד שאליו אתם מעוניינים להתקבל.

נטוורקינג ורשתות חברתיות

נטוורקינג הוא כלי חשוב ביותר בהליך מציאת העבודה כיום. בנייה של קשרים עסקיים ושמירה על קשרים חברתיים גם במקומות העבודה הקודמים שלכם יכולים לעזור לכם רבות במציאת העבודה הבאה שלכם. כדאי לכם לקרוא את המאמר שלנו על נטוורקינג ואיך עושים את זה נכון, משום שלקשרים האלו יכולה להיות השפעה גדולה מאוד על הקריירה שלכם. מומלץ גם שתשתתפו באירועים שונים הקשורים לתעשייה שבה אתם עובדים או שתצטרפו לארגונים מקצועיים כדי לחבור לאנשים העוסקים בתחומים שלכם, שיוכלו לעזור לכם בהמשך הדרך או להמליץ עליכם במקום העבודה שלהם ולחברים רלוונטיים.  

התכוננו לריאיון

ריאיון העבודה הוא חלק קריטי במציאת העבודה ולכן ההכנה אליו היא המפתח להצלחה. עליכם לחקור היטב את החברה שאתם עתידים להתראיין בה ולברר את כל המידע והדרישות לתפקיד שאליו אתם מגישים מועמדות. בצורה זו תוכלו ללמוד לענות באופן מכוון ומדויק על השאלות השונות שאולי ישאלו אתכם בריאיון. לא בטוחים איך לעשות זאת? יש לנו מאמר גם על טיפים לריאיון עבודה שיוכל לעזור לכם להתכונן בצורה מעמיקה יותר לפגישה הבאה שלכם.

הבליטו חוזקות

המעסיקים מעוניינים להעסיק עובדים טובים שיש להם יכולות טובות, וכשאתם מגישים מועמדות לתפקיד תצטרכו להדגיש ולהבליט את החוזקות ואת ההישגים השונים שהגעתם אליהם במסגרת העבודה שלכם. חשוב מאוד שתדברו גם על הכשרות נישתיות שעברתם ועל ההשכלה הרלוונטית שלכם לתפקיד, בין שאתם מציינים אותם בבירור בקורות החיים או מדברים עליהם בהרחבה בריאיון העבודה.

קבוצות חיפוש עבודה

קבוצות לחיפוש עבודה הן פלטפורמה מצוינת למציאת הזדמנויות עבודה. אלו יכולות להיות קבוצות של אנשים ברשתות החברתיות, בווטסאפ שלכם או קבוצות של אנשים שונים שתפגשו במהלך החיפוש שלכם, חממות סטארטאפים כמו סיטיזון cityzone בפארק עתידים תל אביב ועוד. אלו יספקו לכם קבוצת תמיכה של אנשים הנמצאים בדיוק במקום שלכם ומפגשים שיכולים להשפיע לטובה על עתיד הקריירה שלכם.

אפליקציית חיפוש עבודה

אפשרות יעילה נוספת היא להשתמש באחת מאפליקציות הקיימות במיוחד לצורך חיפוש עבודה. בעידן הדיגיטלי של ימינו חיפוש העבודה הפך להיות קל ויעיל יותר, ובאפליקציות אלו תוכלו להנות ממסננים אשר ימקדו את החיפוש שלכם בצורה שתתאים לכם בדיוק. תוכלו לבחור את המקום בארץ שבו אתם מעוניינים לעבוד, את אופי העבודה וכמובן את התפקידים הרלוונטיים לתחום העיסוק שלכם, לניסיון ולהשכלה שלכם.

לסיכום

תהליך חיפוש עבודה בימינו הוא כזה שאפשר לייעל ולהפוך לקל הרבה יותר באמצעות אסטרטגיה ממוקדת. שילוב של הצבת יעדים ברורים, שיפור ועדכון קורות החיים שלכם ומינוף נכון של הקשרים החברתיים שלכם והרשתות החברתיות שלכם יכול לעזור לכם לזרז ולייעל את מלאכת מציאת העבודה. כמו כן, חשוב מאוד להתכונן לראיונות העבודה ולדעת להציג ולהבליט את החוזקות וההישגים שלכם למעסיקים הפוטנציאליים שלכם. בצורה זו תוכלו להבטיח לעצמכם הצלחה, וגם אם לא צלחתם ריאיון מסוים, עליכם לזכור שגם זו סוג של הכנה לראיונות הבאים. תוכלו לחפש עבודה גם בקבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות לחיפוש ומציאת עבודה, ובנוסף להשתמש באפליקציות הייעודיות למציאת עבודה.

×
דילוג לתוכן