משרדים להשכרה תל אביב, חללי עבודה,חדרי ישיבות | פארק עתידים תל אביב

הפסקה בעבודה – איך כדאי לנצל אותה?

הפסקת בעבודה היא אחד המונחים שכולנו אוהבים ומחכים לשמוע במהלך יום העבודה שלנו, לא משנה אם אנחנו עובדים במשרד או בשטח. לא רק שאנחנו זקוקים להפסקה במהלך יום העבודה, היא גם מגיעה לכל עובד בחוק, וזאת משום שיש לה יתרונות רבים. במאמר זה, נרחיב על ההפסקה בעבודה, נבדוק כמה זמן הפסקה בדיוק מגיע לנו, מהם היתרונות שיש להפסקה בעבודה, וגם נספק לכם כמה טיפים חשובים שיהפכו את ההפסקה שלכם לאידיאלית.

הפסקה בעבודה בפארק עתידים תל אביב

למה חשוב לצאת להפסקה?

חשוב מאוד לצאת להפסקות בזמן העבודה, בין אם אלו יהיו כמה הפסקות קצרות הפרוסות על טווח מסוים של זמן ובין אם יהיה מדובר בהפסקה אחת ארוכה באמצע יום העבודה. תוכלו להפיק מההפסקה שלכם בזמן העבודה תועלת רבה. ובתור מעסיקים תוכלו להבין ולדאוג לאספקט חשוב מחוויית העובדים, אשר חשובה מאוד היום בכל מקום עבודה. אם תדאגו להפסקה טובה לעובדים שלכם היא תעניק לכם המון יתרונות שונים בחזרה.

פרודוקטיביות

ידוע כי לקיחת הפסקות מהעבודה יכולה לעזור מאוד להגביר את הפרודוקטיביות שלנו. עבודה רציפה ללא הפסקות כלל יכולה לגרום לתשישות ולריכוז מופחת, אשר תוצאותיו יהיו עבודה לא יעילה. הפסקות קצרות יכולות לספק למוח שלנו את האפשרות לנוח ולהיטען מחדש כדי לשפר את הריכוז שלנו ואת הפרודוקטיביות שלנו בעבודה.

יצירתיות

הפסקות יכולות לעזור מאוד לדמיון שלנו וליצירתיות שלנו. לקחת צעד אחורה מהעבודה יכול לעזור לעובדים להתרענן, מה שיספק להם מרווח לפרספקטיבות שונות, לרעיונות חדשים או למציאת פתרונות לבעיות.

התאווררות ושחרור מתחים

כולנו יודעים כי העבודה לפעמים יכולה להיות מאוד דורשת ולגרום בכך ללחצים שונים אשר יובילו אותנו לתשישות מנטלית וגם פיזית. לכן, לקיחת הפסקות בעבודה יכולה להיות דרך מעולה להירגע, להפיג לחצים שונים ולהתחיל מחדש. נוכל לעשות זאת בעזרת פעילויות פשוטות כמו תרגילי נשימות, מתיחות קלות ועוד.

טיפים להפסקה אידיאלית

פעילות גופנית – תזיזו את הגוף

שילוב של פעילות גופנית בהפסקות מהעבודה יכולה להיות דרך מעולה לשלב פעילות בריאה שתפיק לכם המון יתרונות. הליכה קצרה, מתיחות או אפילו אימון מהיר יכול לעזור לכם להמריץ את זרימת הדם בגוף ולהרים את רמות האנרגייה שלכם הרבה יותר משתיית כוס קפה נוספת. כמו כן, פעילות גופנית תשפר את מצב הרוח שלכם מאוד ותעזור לכם לשחרר שרירים שתפוסים או כאבים מישיבה ממושכת. כך שאם יש באיזור המשרד שלכם סביבה ירוקה כמו למשל בפארק עתידים תל אביב צאו לסיבוב קצר להתרעננות.

להתנתק! הפסקה ממחשבות בענייני עבודה

השתמשו בהפסקה כדי להפסיק מחשבות על העבודה, ממש נסו להתנתק מנטלית ממקום העבודה. נסו דווקא לעסוק בפעילויות שיסבו את תשומת ליבכם מהעבודה, כמו שמיעת מוזיקה או קריאת ספר טוב. בצורה זו תצליחו לנקות את הראש ביעילות ולחזור רעננים לעבודה.

שיחה טובה עם חברים

אינטראקציות חברתיות הן מרכיב חשוב לבריאות שלנו לא פחות מפעילת גופנית. לכן, השתדלו לדבר עם החברים שלכם במקום העבודה ומחוצה לו. הביעו עניין בחייהם של אחרים, בדקו עם החברים שלנו מה אוכלים היום בהפסקת הצוהריים ודברו על נושאים שלא קשורים לעולם העבודה שלכם. בצורה זו תצליחו גם לבנות מערכות יחסים חיוביות ולהתחבר לאנשים שונים בעבודה.

אכלו משהו קל ומזין

חשוב מאוד גם להזין את הגוף שלנו במהלך ההפסקות שלנו. חטיף בריאות, ירקות חתוכים או יוגורט ופירות יכולים להיות אופציה נהדרת שתעזור לנו לשמור על חדות ועל קלילות בזמן העבודה מצד אחד, וגם להרגיע את הרעב ולשמור על תזונה בריאה מצד שני. תזונה עשירה בחלבונים יכולה לספק לנו אנרגייה להמשך העבודה שלנו בעוד שארוחות גדולות יגרמו לנו דווקא לעייפות ויקשו עלינו להמשיך להתרכז בעבודה.

לסיכום

שילוב של הפסקות קבועות במהלך יום העבודה שלנו הוא חיוני לשמירה על הפרודוקטיביות בעבודה וכן גם לשביעות הרצון שלנו במקום העבודה. הפסקות בעבודה גם מקדמות ומעצימות את היצירתיות שלנו ותורמות לנו להמשך ביצוע העבודה בצורה רגועה ונעימה. אז קדימה, קחו הפסקה.

×
דילוג לתוכן