משרדים להשכרה תל אביב, חללי עבודה,חדרי ישיבות | פארק עתידים תל אביב

כוחו של צוות לתפוקה מקסימלית בעבודה

עבודת צוות ושיתוף פעולה בין העובדים בחברה שווי ערך יותר מתקציב שמן או מוצר טכנולוגי מתקדם. ההון האנושי הוא אחד הכוחות הכי חזקים של כל ארגון, וכדי להצליח להתקדם בקצב הרצוי לעבר המטרות וההישגים שלכם אתם צריכים להשקיע בעובדים עצמם ובסביבת העבודה שלהם כדי ליצור צוות מנצח.  הכישרון של כל אחד מהם יכול לבוא לידי ביטוי עד גבול מסוים, ואתם צריכים להיות אלו המטפחים כל אדם בנפרד ואת ההווי של הקבוצה כולה. בואו נדבר לעומק על הנושא ונציג טיפים להצלחה של כל צוות וארגון מאת צוות עתידים קונקט Atidim connect  בפארק עתידים תל אביב. שנתחיל?

ישיבה במשרד בעבודת צוות

תקשורת בצוות

תקשורת בצוות, הן בפן האישי והן בפן המקצועי, היא חשובה מאוד בביסוס הדרך שלכם להצלחה. שיחות חולין הופכות את חלל העבודה שאתם נמצאים בו לנעים, והתייעצויות מקצועיות בין עובדים וסיעור מוחות יכול להיות המקום שבו הם יחשבו על הפתרון המושלם למשימה הנוכחית. התקשורת בצוות כוללת פגישות שבהן התפקידים והאחריות של כל אחד מוגדרים בבירור ומכינים תוכניות לעבודה משותפת, שיתוף רעיונות וידע היכולים להוביל ליצירת פתרונות חדשניים ויעילים וגם שיחות שבהן כל אחד משתף את הצוות באתגרים שהוא עומד לפניהם כדי להציע דרכי פעולה אפקטיביות ועזרה אם צריך. כשיש תקשורת פתוחה ויעילה בצוות כל אחד יודע שיש מקום למחשבות שלו, לידע שלו ולאתגרים שלו, והוא יודע שיש לו צוות שלם של אנשים לפנות אליהם לעזרה, לייעוץ או לשיחה טובה על ענייני היום יום.

שיתוף פעולה ועזרה הדדית

לכל עובד יש תפקיד משלו בכוח, אבל זה לא אומר שהם לא יכולים לעבוד יחד כדי להגשים את המטרות אלא להיפך – עזרה הדדית יכולה לקדם את תפוקת העבודה של הצוות, לנצל בצורה טובה יותר את ההון האנושי שלכם ולשפר את הפרודוקטיביות בעבודה ואת שיתוף הפעולה המקצועי ביניהם כדי להתמודד בהצלחה עם האתגרים העומדים מולם. לכל אדם יש יכולות משלו היכולות לבוא לידי ביטוי בתחומים רבים, ולכן חשוב לעודד כל אחד לעזור לחברי הצוות שלו במקרה הצורך כדי שכל אחד יוכל להרגיש תחושת שייכות ושהידע שלו מנוצל היטב בעבודה.

הגדרת תפקידים ברורים לחברי הצוות

כל אחד מהעובדים צריך לדעת בדיוק מהם תחומי האחריות שלו ומה התפקיד שלו דורש ממנו, כדי שהוא ידע בדיוק באילו נושאים ומשימות הוא צריך להתמקד. במקרים שבהם אין הגדרה ברורה של תפקידים עלולים להיווצר מאבקי כוח, ויכוחים העלולים לסטות לקווים אישיים וכמובן עבודה מיותרת (ייתכן ששני עובדים יעבדו בנפרד על אותה המשימה אך רק הפתרון של אחד מהם יהיה זה שיילקח), לצד הפרעה בשרשרת העבודה השגרתית בצוות. חלוקת התפקידים תעזור גם לכל עובד לדעת אל מי הוא יכול לפנות במקרה של בקשת עזרה או ייעוץ, וכך העבודה תהיה חלקה יותר, מהירה יותר וגם מוצלחת יותר.

ראש צוות מניע ונותן דוגמא אישית

ראש הצוות הוא המוביל של הקבוצה, ויש בידיו כוח רב להשפיע על המוטיבציה של העובדים, על חלוקת העבודה ביניהם ועל זרם העבודה. המילים והמעשים שלו יכולים לעורר השראה בעובדים ולספק להם מוטיבציה להמשיך בעבודתם הטובה, לייעץ להם בפן המקצועי או אפילו לעזור להם לפנות לקולגות הרלוונטיים, ויוצר אצל כל עובד את התחושה שהוא אדם אמין שאפשר ואף מומלץ לפנות אליו בכל מקרה של בעיה, שאלה או התלבטות. העבודה המסורה שלו, הדרכים שבהן הוא מעודד את העובדים ומספק להם משוב והדרכה וגם הכבוד שהוא חולק לכל אחד ואחת מהעובדים הם אלו המשמשים דוגמא לעובדים ויוצרים אווירה חיובית ופרודוקטיבית במשרד.

גיבוש צוות לקבלת צוות אפקטיבי

לקראת סיום, חשוב לדבר גם על הגיבוש החברתי של הצוות. לא בטוח שתצליחו לגרום לכולם להיות בסטיז שיוצאים לטיולים בטבע יחד מדי סוף שבוע, אבל חשוב שתהיה בצוות אווירה טובה של ידידות, וכמובן כבוד בסיסי בין כל העובדים. תחושה טובה של כל עובד בקרב הצוות שלו היא בעלת אפקט עצום על המוטיבציה שלו להגיע למשרד וליצור סביבת עבודה פיזית ומנטלית שכיף להיות בה. חשוב להשקיע בפעילויות חברתיות מחוץ לתחומי העבודה, החל בישיבה לארוחת צוהריים יחד וניהול שיחות חולין המחברות בין האנשים, דרך פגישות מחוץ לשעות העבודה כמו חגיגות יום הולדת, השתתפות בפעילויות שונות או יציאה לבר או מסעדה, וכלה בנופש חברה פעם בשנה שבו הם יכולים לשכוח מהמחשבים ומהלקוחות ולבלות יחד באטרקציה מהנה.

לסיכום

צוות מנצח ופרודוקטיבי הוא צוות מקצועי שיודע לנצל את ההון האנושי שלו בצורה חכמה, ומצליח ליצור אווירה חברתית חיובית ומקום שהעובדים מרגישים בו נוח לבקש עזרה ולעבוד בשיתוף פעולה. בין שאתם עובדים במשרד הקבוע שלכם או במשרדים להשכרה בפארק עתידים תל אביב למשל, חשוב שהצוות שלכם יהיה מגובש, מחולק היטב מבחינת תפקידים ואחריות ובעל מוטיבציה להצלחה כדי שתצליחו לראות את השיפור בפרודוקטיביות במקום העבודה שלכם.

×
דילוג לתוכן