משרדים להשכרה תל אביב, חללי עבודה,חדרי ישיבות | פארק עתידים תל אביב

סביבת עבודה

סביבת עבודה היא לא רק הסביבה הפיזית שבה אנו נמצאים כאשר אנו מבצעים את עבודתנו, אלא כל מה שמקיף אותנו בזמן העבודה. חשוב שנשמור על סביבת העבודה שלנו סטרילית ככל האפשר, וכאזור שיש בו התנאים הכרחיים שיעזרו לנו לשמור על הריכוז המיטבי שלנו. בעידן המודרני, "סביבת עבודה" היא מונח שאפשר לקבע או לשנות, ומגפת הקורונה הוכיחה לנו את זה כשהפכה לרבים מאיתנו את הבית למקום העבודה. אם כך, מה בעצם הופך מקום מסוים לסביבת עבודה טובה? למה חשוב להתחשב בסביבת העבודה ואיך בכלל מקיימים אותה? כל התשובות לשאלות ממש כאן בהמשך.

סביבת עבודה בפארק עתידים תל אביב

מהי סביבת עבודה?

סביבת עבודה היא המקום שבו אנו מצליחים לבצע מטלות שונות הקשורות לעבודה שלנו. במקום זה אנחנו רגילים לבצע אך ורק את המשימות שעלינו לבצע למען הארגון שבו אנו עובדים או למען המטרה לשמה התגייסנו. רובנו מכירים את מקום זה כמשרד מסוים, סטודיו או מפעל. במקום העבודה אנחנו מסוגלים לחשוב ולהתפתח בצורה שונה ממה שאנו מבצעים כאשר אנו נמצאים במרחבים אחרים.

למה חשוב לתת דגש על סביבת עבודה?

סביבת העבודה שלנו, פשוטה כמשמעה, משפיעה על היכולת שלנו לעבוד בצורה פרודוקטיבית, יצירתית וחדשנית. סביבת עבודה מספקת לאנשים העובדים בה את הציוד הדרוש לקיום העבודה ואת האווירה הדרושה לכך, בלי הסחות דעת מיותרות ובלי התעסקות בעניינים שאינם קשורים לעבודה עצמה. לדוגמה במשרדים להשכרה בתל אביב למשל בפארק עתידים תל אביב או בחללי עבודה משותפים כמו במתחם עתידים קונקט ATIDIM CONNECT, אפשר למצוא פינות עבודה שבהן יהיו שולחנות, חיבור לחשמל וציוד טכנולוגי, לרבות מחשבים ומכונות צילום והדפסה, ומטבחונים כדי לספק לעובד הפסקת קפה. וחדרי ישיבות להשכרה למקרה הצורך. סביבה שכזו תגרום לעובדים בה להתמודד עם אתגרים וכמו כן לפתח רעיונות חדשים. מעבר לעולם העבודה, סביבת עבודה חיובית ומאוזנת יכולה לגרום לנו כבני אדם לתחושת סיפוק ולאיזון בחיים שלנו.

מה חשוב לדעת לפני שמתחילים להכין סביבת עבודה?

לפני שאנו נערכים ליצירת סביבת עבודה חדשה או לבחינת סביבת עבודה חדשה שבה נוכל לקיים את עבודתנו בלא הפרעה, עלינו לבדוק כמה פרמטרים חשובים. למשל, חשוב מאוד להבין מהי מטרת העבודה שלנו ומה הם הצרכים והכלים שעליהם לא נוכל לוותר כדי לעבוד בצורה הטובה ביותר. ואלו הם כמה מהאספקטים החשובים ביותר ליצירת סביבה עבודה אפקטיבית:

יצירתיות

סביבת עבודה טובה תעזור לנו לפתח את היצירתיות שלנו ותעודד אותנו לחשוב בצורה חדשנית, במקום לעקוב אחרי תבניות שלא מובילות אותנו לשום מקום. הבעת רעיונות חדשים ומציאת דרכים לשיפור ולשימור, הם מרכיבים חשובים מאוד בעבודה של כל אחד. לכן, מציאת סביבת עבודה אשר תקדם את יצירתיות העובדים, תקדם את מקום העבודה וכמו כן את העובדים.

פרטיות

לצורך יצירת סביבת עבודה רגועה שבה העובד יכול להתרכז, חשוב מאוד גם ליצור תחושת פרטיות לעובד. פרטיות תספק לעובד את הביטחון לעבוד ללא הפרעות וללא חשש משימוש ברעיונות האישיים שלהם או במידע האישי שלהם נגדם. נוסף לאלה, פרטיות במקום העבודה תורמת לרגשות חיזוק והערכה אצל העובדים, ומאפשרת להם לנצל את סביבת העבודה למען תהליך עבודה אותנטי אשר מתאים ספציפית ואישית להם.

מיתוג נכון של מקום העבודה

סביבת עבודה טובה יכולה לעזור למתג את מקום העבודה, כמקום המועדף על אנשים ממקצועות שונים לעבוד בו. אנשים רבים מחפשים עבודה במקומות שונים כל הזמן, והיום בעידן המודרני, סביבת עבודה ותרבות עבודה משמשת שיקול חשוב וחיובי בעיני כל מועמד.

לסיכום

סביבת העבודה שלנו היא המקום הפיזי המשפיע על העבודה הפרודוקטיבית שלנו. מקום זה אמון על הענקת הכלים, המקום הגאוגרפי והאווירה הנכונה שתעזור לעובדים בו לשמור על יצירתיות, לעבוד בצורה שלא תגביל את הפרטיות שלהם ולשמור על תהליך דינאמי של התקדמות ושל התפתחות חדשנית. לכן, חשוב לבחור את סביבת העבודה שלכם בקפידה, וגם ליצור אותה כדי שתוכל להתאים בצורה מושלמת לתרבות הארגון שבו אתם עובדים ולאופי העבודה.

×
דילוג לתוכן