משרדים להשכרה תל אביב, חללי עבודה,חדרי ישיבות | פארק עתידים תל אביב

לחץ בעבודה – טיפים להתמודדות בצורה נכונה

בעולם המודרני של היום, קל מאוד לחשוב שכל חיינו סובבים סביב העבודה. ועם כל היתרונות המעולים שהעבודה יכולה לתת לנו, לעיתים יכולים להיות לה גם חסרונות. החיסרון הבולט ביותר בכל אלו הוא הלחץ שמגיע איתה. דד-לייניים, משימות, הגשות, ישיבות וכו', יכולים להוביל לרמות לחץ גבוהות שישפיעו עלינו גם בחיים שלנו מחוץ לעבודה. לכן עלינו לדעת כיצד אפשר להתמודד עם הלחץ בצורה אפקטיבית ויעילה שתעזור לנו להתמקד בדברים החיוביים בעבודה שלנו. במאמר זה נסביר איך אפשר לעשות זאת בעזרת כמה טיפים מעולים.

לחץ בעבודה

לחץ ושחיקה בעבודה

לחץ בעבודה יכול להתבטא במגוון דרכים כמו שחיקה, חרדה ועצבנות, ואפילו עצבות ותחושת חוסר הצלחה, והוא יכול להיגרם מסיבות רבות הקשורות אלינו או אל הסביבה שלנו במקום העבודה:

גורמי לחץ בעבודה

גורמי לחץ בעבודה יכולים להיות מגוונים ולהשתנות לפי כל אדם ומה שמשפיע עליו, וכמו כן לפי אופי העבודה. גורמי הלחץ הנפוצים ביותר בעבודה הם עומסי עבודה גדולים ודד-לייניים צמודים אשר גורמים ללחץ תמידי ולחרדות. נוסף לאלה, קונפליקטים בין אישיים עם קולגות ומנהלים יכולים גם הם לתרום רבות ללחץ בעבודה. לכן על מנהלים לחשוב תמיד איך לשפר את עבודת הצוות למען הצוות ולמען מקום העבודה. הרגשה של חוסר שליטה על העבודה, כמו חוסר אוטונומיה בקבלת החלטות ובביצוע מטלות, יכולה גם היא לגרום לרגשות קשים של תסכול ושל חוסר אונים. קיימים גם גורמים חיצוניים וסביבתיים אשר עלולים להשפיע על הלחץ במקום העבודה כמו רעש, תאורה חזקה מדי או עמומה מדי וטמפרטורה לא נוחה.

איך להתמודד עם לחץ בעבודה?

קיימות כמה אסטרטגיות אשר יכולות לעזור לכם להתמודד עם הלחץ בעבודה בצורה אפקטיבית שלא תשאב מכם יותר מידי זמן או אנרגיות ותעזור לכם לשפר את הביצועים שלכם במקום העבודה. לא פחות חשוב מכך, ההתמודדות עם הלחץ בעבודה תעזור לכם להגדיל את הפרודוקטיביות בעבודה שלכם ובכך תוכלו להימנע מעומס אשר גורם ללחץ נוסף ומיותר.

תיעדוף משימות

תיעדוף משימות נכון מערב ארגון של משימות שונות לפי קושי הביצוע שלהן, הזמן אשר הן דורשות וכמובן סדר העדיפות שלהן מבחינת מקום העבודה ושאר המשימות שיש לבצע שיכולות להיות פעמים רבות תלוית אחת בשנייה.

שמרו על תזונה נכונה

אורח חיים בריא ושמירה על תזונה בריאה ומאוזנת היא מרכיב חשוב ביותר בבניית בריאות מנטלית ועמידות פיזית נגד לחץ במקום העבודה. לכן, התשדלו לבנות לכם תפריט מאוזן או להביא איתכם אוכל מוכן ובריא מהבית למקום העבודה כדי שתוכלו להימנע מאוכל לא בריא עתיר בשומן ובסוכר שיכול להשפיע גם על רמות הלחץ שלכם.

תרגלו נשימות

תרגילי נשימות יכולים להיות כלי מצוין שיעזור לכם להתמודד עם לחץ בעבודה במהירות ובזמינות מלאה בכל מקום שבו תהיו. כאשר תרגישו שהמחשבות השליליות מאפילות ומערפלות את החשיבה שלכם, ואת מצב הרוח שלכם בעבודה, נסו לעצור לכמה שניות, היכנסו לאחד מחדרי הישיבות הפנויים במקום העבודה שלכם, וקחו כמה נשימות איטיות ועמוקות. בצורה זו תוכלו להירגע ולהפחית את רגשות החרדה שלכם.

התאווררות

הפסקות התאווררות מהעבודה חשובות מאוד למען הריענון במהלך העבודה וכמו כן לתחושת רגיעה במהלך ימי עבודה ארוכים ומלאים משימות. הישארות באותו המקום למשך זמן רב יכולה לגרום לשעמום ולתסכול, ולכן עבודה במשרדים להשכרה או מתחמי עבודה משותפים כמו עתידים קונקט ATIDIM CONNECT בפארק עתידים תל אביב, יכולה לגרום לכם לתחושת גיוון במהלך העבודה, לתרום וליצור היכרויות עם אנשים חדשים אשר יכולים פעמים רבות לעזור לכם להתאוורר, וגם לעזור לכם בתחום עבודתכם.

בקשו עזרה

זיהוי והכרה של מקורות הלחץ בעבודה שלכם, יכולים לעזור לכם רבות בניהול מוקדי הלחץ הללו והתמודדות מולם. לכן, לאחר שתזהו את מקורות הלחץ המשפיעים עליכם לרעה במקום העבודה שלכם, השתדלו לבקש עזרה בהתמודדות איתם מהצוות שעובד איתכם ומהאחראים עליכם, חלק מהעבודה שלהם ושלכם הוא גם לעזור אחד לשני.

בואו בגישה חיובית

חשוב להגיע לכל מקום בחיים, וגם לעבודה, בגישה חיוביות. בכל מקום שאליו נלך או נרצה להגיע נראה שנפגוש באתגרים שונים והתמודדויות שיהיו לנו קשות ויגרמו לנו גם ללחץ בין היתר. לכן כדי לצלוח את כל אלו עלינו להשתדל לשמור דווקא על גישה חיובית ולהאמין בעצמנו וביכולות שלנו להתמודד עם קשיים ולעמוד בהם, זה הצעד הראשון בהצלחה ובהתמודדות עם אתגרים שיכולים להיות בעייתיים בעבודה שלנו.

לסיכום

התמודדות עם לחץ במקום העבודה שלנו היא מיומנות חשובה ביותר שכל אחד יכול לפתח באמצעות התמקדות בארגון נכון ובפרודוקטיביות. על ידי שימוש באסטרטגיות שונות אפשר להתמודד עם הלחץ בעבודה באפקטיביות ואף להפחית אותו מאוד. ישנם סביבות עבודה כמו פארק עתידים תל אביב המאפשרות נטוורקינג פעיל בין עובדים ובין מנהלים של חברות שונות מה שמייצר סביבת עבודה מפרה המאפשרת להתייעץ עם אנשים מחברות שונות.
בעולם המודרני של היום  גם עובדים וגם מנהלים יכולים ליצור יחד סביבת עבודה חיובית ובריאה על ידי התגייסות אחד למען השני.  

×
דילוג לתוכן